Altın İğne Tedavisi ve Detayları

Altın İğne Tedavisi ve Detayları

Altın İğne Tedavisi nedir, ne işe yarar gibi tüm bilgileri uzman doktorlarımız hastaların en sık sordukları sorularla birlikte cevaplıyor. Altın İğne hakkında detaylı bilgileri güncel olarak bulacaksınız. franksiyonel radyofrekans tedavisi olarak’da bilinen bu yöntem ile cilt üzerindeki hastaların sorunlarını çözmeye yarayan bir süreci başlatmaktadır.

Ciltte oluşan sarkmalar, kırışıklıklar ve izlere azalatmak ve yok etmek amacıyla son zamanlarda en çok tercih edilen Altın İğne Tedavisi hakkında bilgiler içermektedir.

Altın İğne Tedavisi Nedir?

Altın İğne Tedavisi, Cerrahi bir operasyon olmadan gerçekleştirilen cildi iyileştirecek ve yenileyecek en etkili tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Tedavi için kullanılan cihaz hastanın cildinin alt katmanlarına yolladığı yüksek enerjili frekanslar ile bilinçli hasarlar açarak cildin iyileşme sürecini hızlandırır. Altın İğne Tedavisi aslında bir Franksiyonal radyofrekans tedavisidir ve genellikle cerrahi operasyonlar sırasında kanamayı durdurmak amacıyla kullanılır. Bu cihaza takılan altın iğneler ile cilde zarar vermeden alt katmanları uyarır ve daha hızlı bir yenileme sürecini başlatır.

Tabi’ki bu işlemi yaptırmadan önce doktorunuz size ne gibi faydaları olacağını ve sürecin nasıl gerçekleşeceğini en detaylı şekliyle anlatacaktır. Bizim amacımız hem kafanızdaki soru işaretlerini gidermek hemde önceden konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamak.

Altın İğne Tedavisi Öncesi ve Sonrası

Altın İğne Tedavisi Öncesi ve Sonrası olarak paylaşılan yerli ve yabancı kaynakların sunduğu görseller toplanarak aşağıda sizlere sunulmuştur.

Sizinde elinizde Altın İğne Tedavisi ile ilgili Öncesi ve Sonrası olarak paylaşabileceğimiz veya gösterebileceğiniz fotoğraflar varsa yorum olarak paylaşabilirsiniz. Eğer Altın İğne Tedavisi Yaptıranlar öncesi ve sonrası olarak fikir ve düşüncelerini’de yazabilirler.

Altın İğne Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Altın İğne Etkisini Ne Zaman Gösterir sorusu bu tedavi yöntemini tercih etmeyi düşünenlerin en sık sordukları sorular arasında olduğu için kısaca cevaplayacağız. Yaptıracağınız cilt işlemine ve sizin cildinize bağlı olarak seans sayısında değişiklikler görülebilir. Fakat genel olarak Altın İğne Tedavisi ayda 1 kere olmak üzere 3 seans ile sonlandırılıyor.

Altın İğne Etkisini genellikle 3 ay sonrasında gözle görülür değişikliklere bırakıyor fakat bunun en net sonucunu doktorunuz verecektir.

Altın İğne Tedavisi Yaptıranlar Tarafından Yorumlar

Altın İğne Tedavisi Yaptıranlar Tarafından Yapılan Yorumlar:

Cilt gençleştirme alanında gözle görülür bir etki oluşmasından dolayı uygulama yöntemini tercih edenlerin paylaştığı yorumlar olumlu sonuç vermektedir. Öyle ki yapılan uygulamalar sonucunda kişinin kısa süre sonra normal hayat dönmesi hem iş hem de normal yaşantısını etkilememesi üzerine pozitif etki yaratmaktadır.

Toplamda 3 seans yaptırdım, 1 seans da kimyasal peeling oldu. kimyasal ile cildimde çok hafif bir soyulma oldu. sonuç öğrenmek isteyenler için, before after fotoğrafı düzenlemediğime pişmanım ama şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim, yine olsa yine yaptırırdım. beni uzun süredir görmeyenler cildimdeki düzelmeyi net bir şekilde fark ediyor. ne yaptırdığımı soruyorlar. 🙂 sonuç olarak doğum kontrol hapını bir ay önce bırakmama rağmen (bilen bilir, cildi güzelleştiriyor) acayip bir aydınlık kazandı cildim. lekeler hafifledi. henüz soyulma olmasa da rutin nemlendirmelerin dışında lrp anti shine güneş kremi ile gün aşırı tre cream kullanmaya devam ediyorum bu arada. Etkileri devam ediyor. lekelerinden, gözeneklerinden kurtulmak isteyenler, mutlaka sonucunu gördüğü doktora yaptırsın. mezoterapi ve kimyasal peeling bayağı acı veriyor tabii, o yüzden işlem tarihleriyle pms dönemlerine dikkat edin.

Bunun yanı sıra kadınların özellikle büyük sorunu olan hamilelik döneminde meydana gelen lekelerin giderilmesi ve sivilce izlerinin gözle görülebilir bir şekilde yok olması büyük bir avantaj diyebiliriz. Lakin bu işlem her  ne kadar cerrahi bir operasyon gerektirmeyen bir işlem olmuş olsa da muhakkak ki seçeceğiniz doktor işinin ehli biri olmalıdır.

Bugün ilk seansımı yaptırdım ve müthiş acı çektim, seansın ortasında kendimi tutamayıp ağlamaya başladım acıdan. öncesinde kremle 30-40dk uyuşturulmuştu cildim ama acaba cildimin her yerine düzgün yayamadılar mı diyorum çünkü bir nokta acımazken 1cm yanı müthiş acıdı. derinliğini düşürerek devam edebildiler yine de rahatlayamadım. başka yaptıran varsa doktor tavsiyesi veya kendi tecrübelerini paylaşmak amaçlı yeşillendirebilir. merak ediyorum bir ben mi bu kadar acı çektim.

Aksi takdirde cildinizin iyileşme sürecinden uygulama öncesi ve sonrası bakım işlemlerine kadar bir çok noktada sağlık açısından sıkıntılı süreçler geçirebilirsiniz. Sağlığınız açısından estetik uygulamaları alanında profesyonel kurum olan kliniğimizi tercih edebilirsiniz. Böylelikle daha sağlıklı ve daha güzel bir cilt yapısına çok kısa süre içerisinde kavuşabilirsiniz.

Yüzümde çıkan aktif sivilceler, geçmişten kalan kırmızı/kahverengi sivilce izleri ve mütemadiyen sırıtmaktan oluşan, burundan ağız kenarlarına inen ince çizgiler için yaptırdığım uygulama. 2 seans altın iğne, 1 seans dermapen olarak yapıldı. yarım saat öncesinden uyuşturucu krem sürülmesi şart yoksa işkenceye dönüşüyor. krem sürülse bile her yeri eşit uyuşturmuyor yalnız, özellikle kemik üstüne denk gelen bölgeler yine de acıyor. uygulamadan sonra 1 gün yüz yıkanmıyor, su sürülmüyor. ama birkaç saat sonra nemlendirici krem sürülebilir. 1-2 gün hafif kızarıklık olabilir. 1. günden sonra benim cildim cilt altında ne varsa kustu. sivilce olarak değil de, sivilce ucu gibi beyaz noktalar bütün yanağımı, çenemi kapladı. doktora sorduğumda normal olduğunu söyledi, sonrasında geçti zaten.

Sonuç:

-sivilceler geçti mi?
evet. cildim pürüzsüz sürekli yanağıma dokunmak istiyorum. nadiren çıkacak olsa bile gıcık sivilce olarak değil, minik kırmızı nokta olarak görülüyor.

-izler geçti mi?
beklentim tamamen geçmesi ve cilt rengimin eşitlenmesiydi. bunun gerçekleştiğini söyleyemem. koyu renkli izler de, delik şeklinde kalanlar da biraz hafifledi. ama hala varlar.

-ağız kenarındaki mimik çizgisi geçti mi?
onlara hiç bir etkisi olmadı. ki özellikle o noktaya ağırlık vermişlerdi. belki onların düzelmesi için daha fazla seansa ihtiyaç var bilemiyorum.

Altın iğne uygulaması öncesinde bireye yapılacak olan uygulama hakkında bilgi verilmektedir. Sonrasında cilt analiz işlemi yapılır ve cilt yapısında oluşan cilt probleminin kaç seansta giderilebileceği saptanarak bilgilendirme yapılır.

Seans öncesi ve sonrasında yaşanacak problemler bunun öncesinde yapılması gereken işlemler dikkat edilmesi gereken (ilaç kullanımı kesilmesi) gibi durumlarda göz önünde bulundurularak kişi seansa hazırlanır. Sonucunda önerilerde bulunarak bu sürecin en sağlıklı şekilde geçirilmesi sağlanarak profesyonel bir çalışma kliniğimiz kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Altın İğne Tedavisi Fiyatları 2019

Altın İğne Tedavisi Fiyatları 2019 güncel listesi henüz daha oluşturulmadı fakat tüm profesyonel ve kaliteli doktorlardan teklifler alınarak en kısa sürede hazırlanacak. Eğer bu konuda fiyat teklifi vermek isteyenler bizlere ulaşabilirler.