Doğal Yöntemler İle Sinüzit Tedavisi

Benzer Videolar

Yukarıdaki videoda sinüzit hastalarını rahatlatmaya yönelik ve hastalığın kişide oluşturduğu olumsuz etkileri azaltmaya yönelik kürlerden bahsedilmektedir.

  1. Kür – Sinüzit Tedavisi

Taze veya kuru zencefil kökünü 5 dakika boyunca kaynatın. Kaynayan zencefil kökünü 10 dakika dinlenmeye bırakın. Dinlenmiş zencefil suyu içerisine 1 kaşık bal karıştırarak tüketebilirsiniz. İsteğe göre bal katılmadan da tüketilebilir. Kullanmanız gereken miktar günde en fazla 2 bardak olmalıdır.

  • 2. Kür – Sinüzit Tedavisi

Taze veya kuru zencefili sıcak suda kaynatın. Daha sonra kaynayan zencefilleri suyu ile birlikte olduğu gibi bir kaba alın ve çıkan buharı burnunuz ile 5 dakika boyunca soluyun. Bu yöntemi yaparken çıkan buharı kaybetmemek için kafanızı bir havlu ile örtebilirsiniz.Bu işlemi gece uyumadan önce her gece tekrarlarsanız sinüzitinizin azaldığını ve rahatladığınızı göreceksiniz.

  • 3. Kür – Sinüzit Tedavisi

Sinüzit için etkili muhteşem mayvelerden biri ise üzümdür. Üzümde bulunan intihap önleyici ve ağrı kesici maddeler sinüzit ağrılarınızın gideirlmesine yardımcı olacaktır. Kuru veya taze üzümü gün içinde belirli aralıklarla tüketirseniz. Sinüzit dedavinize yardımcı olabilir.

  • 4. Kür – Sinüzit Tedavisi

Organik elma sirkeside sinüzit için etkili tedavi yöntemlerinden birtanesidir. Organik elma sirkesi içerisinde birçok vitamin ve mineral barındırmaktadır. Elma sirkesinin içerisinde sinüzit tedavisine yardımcı olacak maddelerde bulunmaktadir. Vucudun korunma mekanizmasını yükselterek sinüzit hastalığının ilerlemesini engeller ve tedaviye önemli bir katkı sağlar. 1 bardak su ile bir kaşık elma sirkesini karıştırarak tüketebilirsiniz. Günde enfazla 2 bardak olacak şekilde tüketmeniz gerekmektedir.

Benzer İçerikler