Evde Korona Tedavisi Kaç Gün Sürer?

Evde Korona Tedavisi Kaç Gün Sürer?

Evde Korona Tedavisi Kaç Gün Sürer? son dönemlerde hasta sayısının artması ile sorulmaya başlandı. En doğru cevabı alabilmeniz için uzman doktorlarımıza sorduk. Sormak istediğiniz farklı sorularınız varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

Covid-19 tanısı konulan ve tedavi sürecini evde geçiren insanlar çok artmaya başladı. Artık bu durum çok göze çarptığı için doğal olarak konuyla ilgili sorulan soruların sayıları’da artmaya başladı. Bizlere sorduğunuz Evde Korona Tedavisi Kaç Gün Sürer? sorusunu bizlerde konunun uzman doktorlarına sorduk ve aldığımız cevapları sizlerle paylaştık.

Korona Virüsü Nedir?

Solunum yolu ile yani, çok kısa zamanda geniş kitlelere ulaşabilip hastalandırabilecek bir bulaşma yolu ile bulaşan, Çin’de ortaya çıkmış bir virüstür. Çin, çok çeşitli besinlerin (hayvan, böcek vb.) yoğun tüketildiği, çok kalabalık bir ülke olduğu için, aslında hayvanların taşıdığı bazı mikroplar insana adapte olma imkânını sıklıkla orada buluyorlar.

Korona Virüsü Nedir?
Korona Virüsü Nedir?

Bu mikroplar yepyeni ortaya çıktıkları için onlara karşı “bağışık” olma durumumuz “sıfır” oluyor; yani virüs, hastalanma potansiyeli olan herkesi hastalandırıyor. Burada, herhangi bir mikrobun herkesi hastalandırmadığını, sadece belli kişilerin hastalandığını ve sadece, yine belli kişilerin (kronik hastalığı olanlar, zayıf/düşkün/çok yaşlı kişiler) ağır hastalandığını da bilmek lazım.

Evde Korona Tedavisi Kaç Gün Sürer?

Evde Korona Tedavisi Kaç Gün Sürer? sorusuna tam bir gün sayısı vermek asla doğru olmaz. Hastada görülen durumlar ve bu durumlara vücudun verdiği tepkiler çok önemli. Fakat evde korona virüsü tedavisi uygulanan hastalar çok uzun süreler tutulmaz. İyileşme oranları daha hızlı olduğu için hastanenin daha ağır durumdaki hastalara öncelik vermesi amacıyla evde tedavi süreci uygulanmaktadır.

Evde Korona Tedavisi gören hasta için kontrol yapılmaya devam edilir. Hasta iyi şartlarda olur ve bu durumu korursa sonrasında evde kalma zorunluluğu ortadan kaldırılır. Genel tabloya baktığımız zaman Evde Korona Tedavisi ortalama 22 gün sürer. Tabi’ki bu veriler resmi değildir ve herkes için geçerli sayılmamalıdır. En doğru bilgiyi doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Evde Korona Tedavisi Kaç Gün Sürer?
Evde Korona Tedavisi Kaç Gün Sürer?

Evde Korona Tedavisi Kaç Gün Sürer? gibi sormak istediğiniz soruları yorum olarak bizlere iletin. Sizlerin sordukları soruları konunun uzman doktorlarına sorup buradan yanıtlarını paylaşıyoruz.