Hiperbarik Oksijen Tedavisi, Detayları

Hiperbarik Oksijen Tedavisi, Detayları

Hiperbarik Oksijen Tedavisi hakkında hastaların sordukları soruları uzman doktorlarımız cevaplıyor. Bu tedavi yönteminin nasıl gerçekleştiğini öğreneceksiniz.

HBOT olarak’da adlandırılan saf oksijeni kapalı bir basınç odasında hastaya uygulanmasını sağlayan bu tedavi yönteminin diyabet ve damar tıkanıklığı olan hastalar ve daha bir çok konuda en etkili yöntem olduğu söyleniyor.

Son dönemde ülkemizde sıkça duyulan Hiperbarik Oksijen Tedavisi ile ilgili merak ettikleriniz ve sorularınız varsa aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz. En kısa sürede en doğru cevabı almanızı sağlayacağız. Aynı zamanda bu yazımız hastaları, hasta yakınlarını bilgilendirmek ve yöntemin kısa bir tanıtımını yapmak için hazırlanmıştır.

Yazımız içerisinde herhangi bir sponsor bulunmuyor. Yani reklam amacıyla yazılmadı. Tamamen hastaları doğru bilgilendirmek adına yazıldı. İnternet ortamında dolaşan onlarca saçma ve yanlış bilgilere son vereceğiz.

Hiperbarik Oksijen Tedavisi

Hiperbarik Oksijen Tedavisi
Hiperbarik Oksijen Tedavisi

Hiperbarik Oksijen Tedavisi, tamamen kapatılmış bir basınç odası içerisindeki hastaya saf oksijen verilerek çoğu sağlık sorununu ortadan kaldırmayı amaçlar.

HBOT uygulanan hastaların seanslar sonrasında yaşadıkları sorunların çok hızlı bir şekilde iyileştiği için bu sistemi ülkemizde başarılı şekilde uygulama yönünde ciddi adımlar atılmaya başlandı. Hiperbarik Oksijen Tedavisi hakkında hastaların en merak ettikleri soruları aşağıda cevapladık.

Hangi hastalıklara iyi gelir?

Hiperbarik Oksijen Tedavisi aşağıdaki hastalıkların iyileşmesi için tavsiye ediliyor.

  • Diyabet
  • Kemik enfeksiyonları
  • Damar tıkanıklıkları
  • Yanıklar
  • Işın tedavisi yaraları
  • Ani işitme kaybı
  • Ani görme kaybı
  • Dekompresyon hastalığı
  • ve oksijen ile tedavi edilebilecek çoğu hastalık.

Hiperbarik Oksijen Tedavisi Ücreti

 Hiperbarik Oksijen Tedavisi Ücreti
Hiperbarik Oksijen Tedavisi Ücreti

Hiperbarik Oksijen Tedavisi Ücreti olarak net bir bilgi verilmemektedir. Bu işlemi uygulayacak hastane ve doktora göre değişiklikler görülüyor. Aynı zamanda bulunduğunuz şehrinde ücret farklılıklarına yol açtığı gerçeğini göz ardı etmeyin.

Size önerdiğimiz veya tavsiye ettiğimiz bir doktor, hastane şuan için maalesef yok fakat araştırmalarımız devam ediyor. Hiperbarik Oksijen Tedavisinde başarılı olan ve uygun ücreti bulunan yerlerin listesini sizlerle paylaşacağız.