Meniere Tedavisi

Meniere Tedavisi

Meniere görülen hastalarda bunu kesin tedavi edecek bir yöntem henüz daha bulunamamasına rağmen hastalarda değişiklik gösteren meniere bulguları ile tedavisi bir birinden farklı yöntemler ile uygulanabiliyor. Meniere Tedavisi için uygulanan yöntemlerdeki birinci amaç hastanın yaşadığı sıkıntıları yok edecek derecede azaltmak ve daha hızlı iyileşmesini sağlamak. Hasta kontrol edilip incelendikten sonra tanısı konur ve sonrasında doktor tarafından uygulanan hastanın kan dolaşımını teşvik edecek infüzyon solüsyonları haricinde hastanın rahatsız olabileceği kusma ve bulantıları önleyecek reçeteli ilaçlar verilir.

Meniere Tedavisi için verilen ilaçlar genellikle bu hastalığın azaltılmasında ve geçmesinde etkili olur. Ortalama 1 sene kadar süren düzenli ilaç kullanımı sonrasında hastada görülen ataklar giderilmiş olur. Tabi’ki bu tedavi süresince hastaya psikolojik destek vermek oldukça önemlidir.

Meniere
Meniere

Çevrenizde veya kendinizde bu hastalığın belirtilerini gözlemlediğiniz zaman gecikmeden uzman doktorlar tarafından muayene edilmeniz Meniere Tedavisi için oldukça önemlidir.

Meniere Tedavi Yöntemleri

Meniere Tedavisi görmeden önce bu hastalıktan şüpheleniyorsanız veya yakınlarınızda bu hastalık görüldüyse sormak istediğiniz soruları ve cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz. Hastanın iç kulağında aşırı basınç sonrasında denge organının zedelenmesi ile görülen Meniere Tedavisi öncesinde belirtileri aşağıda listelendi.

  • Ani Ataklar
  • Kulak Çınlaması
  • İşitme Sorunları
Meniere Tedavi Yöntemleri
Meniere Tedavi Yöntemleri

Meniere hastalığının kesin bir tedavisi henüz bulunamasa bile çeşitli yöntemler ile etkileri azaltılarak sonlandırılabilir. Ayrıca bu isim hastalığın tanımını koyan doktorun adını taşımaktadır.

Meniere Kortizon Tedavisi

Meniere Kortizon Tedavisi uygulanan hastalarda işitme kaybı ve baş dönmesi gibi atakları kontrol altına almak için uygulanan yöntem ortalama 10 gün sürer. Meniere Tedavisi için hastanın olabildiğince stresten uzak kalması önemlidir. Genellikle baş dönmesi gibi atak sorunları yaşayan hastalar değişen sürelerle yatırılarak tedavi uygulanmaktadır.

Meniere Kortizon Tedavisi uygulayan özel hastaneler bu hastalığın hastada yaşattığı ağrılı sorunları kısa sürede bitirebiliyor.

Meniere Bitkisel Tedavisi

Meniere Bitkisel Tedavisi için önerilen karışımları kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bulantıyı, kusmayı veya ağrıları kısa süreliğine geçiren bu bitkisel karışımlar Meniere Tedavisi sayılamazlar.

Bu hastalığı iyileştirmek ve etkilerinden kurtulmak için uzman doktorlar tarafından profesyonel hizmet almanız gerekmektedir. Devlet veya özel hastanelerde göreceğiniz tedavi yöntemleri ile iyileşme süreniz daha hızlı olacaktır.

Meniere Bitkisel Tedavisi adı altında satılan karışımlar ticari amaçlı olmakla birlikte hastaya kesin çözümler asla sunamazlar.

Meniere Egzersiz Tedavisi

Meniere Egzersiz Tedavisi için önerilen bir kaç farklı hareket bulunmaktadır fakat bunları yapmadan önce doktorlarınıza danışmanız gerekiyor. Meniere Tedavisi için hastalar tarafından en sık kullanılan egzersiz yöntemini aşağıya maddeler halinde yazdık.

  1. Bir sandalyeye dik şekilde oturun.
  2. Omuzlarınızı kulaklarınıza kadar kaldırın ve indirin.
  3. (Bir diğer egzersiz yönteminde ise omuzlarınızı ileriye ve geriye doğru yuvarlayarak yapılmaktadır.)

Meniere Egzersiz Tedavisi bir çok farklı hareketi içerisinde barındırmaktadır fakat bunları yapmadan önce kesinlikle doktorunuza danışmanız lazım.

Meniere Tedavisindeki Son Gelişmeler

Meniere Tedavisi için hastalara verilen ilaçlar ve tedavi yöntemleri son gelişmeler dahilinde güvenilirdir. Fakat Meniere Tedavisindeki Son Gelişmeler hakkında daha detaylı bilgi almak için bu yazımızı takip edebilirsiniz.

Her gelişme sonrasında bu yazımız güncellenecek’tir.