Restoratif Diş Tedavisi Detaylı

Restoratif Diş Tedavisi

Restoratif diş tedavisi yöntemi ile güzel ve beyaz sağlıklı gülümseyebilmek artık çok kolay. Restoratif diş tedavisi nasıl yapılır, ne işe yarar gibi merak ettiğiniz soruları yanıtlıyoruz.

Tedavi uygulanan kişilerin diş çürükleri, aşınan dişleri, sararan dişleri beyazlatma, hassas dişleri, aralıklı dişleri, kırık dişleri, şekilsiz, bozuk ve yamuk dişleri kalıcı olarak düzeltilir.

Bu tedavi metodunu uygulanması için ışıklı beyaz dolgu, porselen dolgu, fiber ve lamina uygulamaları, beyazlatıcı işlemler, hassasiyet gidericiler, lazer gibi bir çok farklı metot sonucunda estetik bir ağız ve diş yapısına sahip olunur.

Restoratif Diş Tedavisi
Restoratif Diş Tedavisi
 • Adeziv (Bonding) Restorasyonlar
 • Diş Beyazlatma (Bleaching)
 • Lamina Uygulamaları (CAD-CAM)
 • Porselen Dolgular (İnley-Onley Restorasyonlar)
 • Zirkonya Kuronlar

Restoratif diş tedavisi işleminde uygulanan Amalgam dolgular, gümüş, bakır, kalay ve çinko metal gibi tozların cıva sayesinde reaksiyona girmesinden elde edilen sert dolgu malzemesi olarak uzun yıllardır tercih edilmektedir. Haberlerde çeşitli para kazanma yöntemleri yüzünden hastaları yıllardır amalgam dolguda kullanılan cıva tehlikelidir diye korkutmaktadırlar. Şuan uygulanan restoratif diş tedavisi yöntemlerinde amalgam kullanılmamaktadır, fakat diş hekimi uygun ve gerek gördüğü kısımlarda bu yönteme başvurabilir.

Metal tozlara uygulanan işlemler sonucunda cıva reaksiyona girdiği için her hangi bir salınım gerçekleştiremez. Bu durumda hastaya herhangi bir zararı olmayacaktır. Haberlerde yapılan yanlış söylemlere kulak asarak mevcut dolgularınızı sökmek ve değiştirmek yeni yaptıracağınız dolguların kalitesini olumsuz yönde etkileyecektir. Diş hekimlerine konu ile ilgili sorular sorarsanız, en doğru bilgiyi onlarda da alabilirsiniz.

Restoratif Diş Tedavisi işlemini yaptırmak için gelen hastaların genel şikayetleri arasında diş çürüğü yer alıyor. Karbonhidrat içerek gıdaları bol tüketim sonucunda oluşan diş üzerindeki bakterilerin çoğalarak diş yapısını parçalaması ve salgıladıkları asit yüzünden eritmesi ile oluşmaktadır.

Diş çürükleri başlangıcı ile fark edildiği taktirde ilerlemesi durdurulabilir. Fakat çürüğü ilerlemiş ve ağrılı bir aşamaya gelmiş hastalara uygulanan dolgu yöntemiyle bu duruma kalıcı son sağlayabiliyor.

Restoratif Diş Tedavisi uygulanan hastalarda:

 1. Diş çürüğünü yok olur,,
 2. Aşınmış dişleri düzelir,
 3. Sararmış dişleri beyazlar,
 4. Hassas dişleri güçlenir,
 5. Aralıklı dişler kapanır,
 6. Kırık dişler onarılır.

Diş hekiminizden randevu aldığınız zaman yaşadığınız sorunlar ve istekleriniz sonucunda size en doğru tedavi yöntemini söyleyecektir.

Bizim şuanda size önerebileceğimiz Restoratif Diş Tedavisi uygulayan doktor bulunmamaktadır. İlerleyen günlerde okurlarımız için en kaliteli hizmeti sunacak yönlendirmeler gerçekleştireceğiz.