Trombosit Düşüklüğü Kanser Belirtisi midir

Trombosit düşüklüğü kanser belirtisi midir gibi sizden gelen soruları konunun uzman doktorları cevaplıyor. PLT Düşüklüğü olan Kanser veya Lösemi hastası mıdır?

Trombosit düşüklüğü kanser belirtisi midir gibi sizden gelen soruları konunun uzman doktorları tarafından cevap buluyor. Lösemi hastası olabilir misiniz? Gelin tüm aklınıza takılacak sorulara yanıt arayalım.

Trombosit, renksiz bir kan hücresidir ve kanın pıhtılaşmasını sağlar. Çeşitli kazalar sonucunda oluşan yaralanmalarda kanı pıhtılaştırıp kan kaybını önlemesi gibi çok önemli bir rolü vardır.

Trombosit düşüklüğü görülen hastalar genellikle Kanserin bir türü olan Lösemi hastalığı veya bağışıklık sisteminden kaynaklı olduğu görülmektedir.

Lösemi hastalığı ile neredeyse aynı belirtileri taşıdığı için cildi moraran veya başka belirtiler ile araştırma yapan insanlar kendilerini kanser sanabiliyorlar.

İnternet üzerinden okuduğunuz hastalık belirtileri sizi o hastalığa sahip yapmaz. Bir çok hastalığın belirtileri ortaklık gösterebiliyor.

Kullandığınız ilaçların veya bağışıklık sisteminizin Trombosit düşüklüğü yapmış olabilir. Doktorunuzun muayenesi ve testleri sonucunda gerçek tanınız konulacaktır.